Każdy audyt zawiera podsumowanie o liczbie przeskanowanych adresów URL, znalezionych przez naszą aplikację błędach, ostrzeżeniach, a także o elementach poprawnych które sprawdzaliśmy. Podsumowanie to także informacja o średnim czasie ładowania się podstron czy średnim wyniku Google SpeedInsight.
W zakładce audyt podstron znajduje się lista wszystkich przeskanowanych adresów URL wraz z ich głównymi wskaźnikami, wyliczonymi na podstawie audytu naszej aplikacji. Nad listą przeskanowanych adresów URL znajdziemy kilkadziesiąt filtrów, wybierając je nasz system pokaże tylko te URL które spełniają ich wymagania.
Po kliknięciu w wybrany adres URL pokaże nam się dużo więcej szczegółów dotyczących jego audytu SEO. Znajdziemy tu czasy połączenia, pobierania czy całkowitego załadowania, wczytywanych zasobów na urządzenia stacjonarne i urządzenia mobilne, a także zakładki w których znajdziemy pozostałe składowe audytu.
Nasza aplikacja dzieli w czasie audytu SEO przeanalizowanie elementy strony na trzy sekcje – błędy, ostrzeżenia i poprawnie. W pierwszej sekcji znajdziemy błędy, które znacząco wpływają na naszą pozycję w Google, w drugiej sekcji znajdziemy ostrzeżenia, które warto po prostu poprawić, a w ostatniej sekcji wszystkie poprawne przeskanowane elementy.
Dla każdego przeskanowanego adresu URL przez naszą aplikację, wskazujemy listę linków wewnętrznych. Każdy link wewnętrzny posiada informacje o swoim statusie, czy jest działający lub nie, a także jaki jest to typ linku, href, image, canonical, czy jest dofollow czy nofoolow, a także jaki Anchor/Alt posiada.
Oprócz linków wewnętrznych, wskazujemy także dla każdego adresu URL dla którego dokonaliśmy audytu, linki zewnętrzne/wychodzące. Tak jak dla linków wewnętrznych, tak samo tutaj wskazujemy status linki, typu, nofollow/dofollow oraz anchor/alt.
W tej zakładce znajdziemy informacje o naszej domenie, kiedy została utworzona i kiedy wygasa, a także informacje o zainstalowanym na niej certyfikacie SSL. Są tu także informacje o serwerze, czasie transmisji http, czasie oczekiwania na połączenie, włączonej/wyłączonej kompresji czy np. informacji o DNS.